Czas na Azję

Mojapodroz.blog 

Azja wraz z Europą tworzą superkontynent i mogłoby się wydawać, że są do siebie nieco podobne. Nic bardziej mylnego… Po kilku pobytach w Azji ciężko mi znaleźć jakiekolwiek cechy wspólne.

Azja jest największym kontynentem na świecie, a zarazem najbardziej zróżnicowanym geograficznie. Przez co poszczególne regiony znacznie się od siebie różnią. Planując podróż, nigdy nie wiem czego się spodziewać po konkretnym miejscu. Azja ma jednak pewniaki, które bez względu na wybrany przez Was kraj nie rozczarują.

Azjatyckie jedzenie

Jedzenie pochodzące z Azji obecnie podawane jest na całym świecie, nie bez powodu, Azjaci serwują doskonałą kuchnię. I nie muszę zbytnio przekonywać, że jedzone oryginalnie na miejscu smakuje jeszcze lepiej. Nie ważne, jaki kraj odwiedzicie, możecie mieć pewność, że jedzenie będzie fantastyczne. Sushi z Japonii, makaron po tajsku, czy indyjski palak paneer kochają miliony Europejczyków. Azjatycka kuchnia uwodzi mieszanką przypraw, egzotycznymi owocami i fantastycznymi, świeżymi rybami. W każdym regionie Azji otrzymacie zupełnie inne dania i nie bójcie się ich próbować. Ciekawym doświadczeniem są też kulinarne warsztaty, cudownie jest móc odtwarzać orientalne potrawy w domu. Szybkie kursy gotowania są popularne w wielu turystycznych miejscach i nie powinniście mieć najmniejszego problemu ze znalezieniem idealnej, smakowej oferty dla siebie.

Zakupy na ogromnych targach miejskich

Azjaci mają piękną tradycję robienia zakupów na ogromnych targach. Setki stoisk ze świeżymi owocami, warzywami, przyprawami, rybami czy kwiatami robią niesamowite wrażenie. Wybór jest tak duży, że często Waszym największym problemem będzie podjęcie decyzji, co kupić. Mieszkańcy Azji spędzają na targach całe dnie, przez co znajdziecie tam wiele miejsc z doskonałą kuchnią. W Azji kupicie również doskonałe tkaniny, wyroby drewniane czy naturalne kosmetyki ziołowe.

Tradycje

 

Azjaci ogromną wagę przykładają do historii oraz obrządków religijnych. Z dumą pielęgnują tradycje oraz strzegą dziedzictwa, pozostawionego przez przodków. Wiele głównych religii świata wywodzi się właśnie z tego kontynentu w tym judaizm, islam, hinduizm i buddyzm. Obrzędy często cechują się wyjątkową estetyką, magią kolorów oraz cudowną muzyką. Moim ulubionym świętem jest powitanie chińskiego Nowego Roku, czyli Święto Wiosny, a także najważniejsze święto w Chinach. Pamiętajcie, że pierwsze trzy dni Nowego Roku, są w Chinach wolnymi od pracy i nie wiele w tym czasie uda Wam się załatwić. Jeśli macie w planach powitanie nowego roku w Singapurze, koniecznie powinniście się wybrać na noworoczny targ.

Kolory

Tak, Azja czaruje turystów magią kolorów. Nie ważne czy odwiedzisz nowoczesny Singapur, czy maleńką hinduską wioskę, oczaruje Cię egzotyczny mix kolorów. Bujna, kipiąca zielenią roślinność oraz nieskazitelny błękit nieba stanowią wyjątkowe tło dla kolorowych kwiatów i owoców. Sami Azjaci również kochają kolory, co widać na ich ubraniach. Nie boją się kontrastów oraz uwielbiają modowe eksperymenty.

Różnorodność

Azja to 48 zupełnie innych państw. Na tym kontynencie położony jest kraj o największym obszarze na świecie, czyli ogromna Rosja. Tutaj też znajdziecie złożone z kilkunastu tysięcy wysp rajskie Malediwy, będące jednym z najmniejszych państw na naszej planecie. W Nepalu znajduje się najwyżej położony szczyt górski, 8848 metrów nad poziomem morza wznosi się osławiony Mount Everest. W Azji położona jest również jedna z największych pustyń na świecie, ogromna pustynia Gobi. Ze względu na tak liczne atrakcje kontynent ten jest popularny wśród turystów z całego świata.

Przeczytaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące Filipin 

mojapodroz.blog
Autor

mojapodroz.blog